parallax background

Co warto zwiedzić?

 
16 marca 2017
swieta-lipka

Święta Lipka

Sanktuarium Maryjne znane od kilku wieków. Wspaniała barokowa bazylika, a w niej przepiękny wystrój z ołtarzami, amboną, freskami, a przede wszystkim organami, które zachwycają swym brzmieniem i do tego posiadają ruchome figurki. Zwiedzanie bazyliki zawsze połączone jest z krótką prezentacją świętolipskich organów.
16 marca 2017
Progres Tour - Łukasz Połubiński - Przewodnik turystyczny Kętrzyn

Gierłoż, Kwatera Wilczy Szaniec

Kwatera wojenna Adolfa Hitlera. Siedziba wodza III Rzeszy, w której spędził najwięcej czasu w trakcie II wojny światowej. To kompleks schronów i baraków wybudowanych na potrzeby wojny ze Związkiem Radzieckim, a wysadzonych w powietrze w styczniu 1945r. W czasie zwiedzania turyści usłyszą wiele ciekawych informacji o kwaterze Wilczy Szaniec.
16 marca 2017
Progres Tour - Łukasz Połubiński - Przewodnik turystyczny Kętrzyn

Kętrzyn

Oferuje turystom dwa zabytki niezwykłej klasy w stylu gotyckim. Pierwszy z nich to zamek pokrzyżacki, w którym obecnie mieści się Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego, a w nim wiele eksponatów z Ziemi Kętrzyńskiej. Kolejnym zabytkiem miasta jest średniowieczny kościół obronny św. Jerzego. We wnętrzu bazyliki zobaczyć można niezwykle rzadko spotykane w naszym regionie sklepienie kryształowe. Warto zwiedzić także ewangelicki Kościół św. Jana, czy też byłą synagogę.
16 marca 2017
Progres Tour - Łukasz Połubiński - Przewodnik turystyczny Kętrzyn

Mikołajki

Jedno z najważniejszych miast na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Przepięknie położone, pomiędzy jeziorami Tałty i Mikołajskim, zaledwie 5 km od największego polskiego jeziora, jakim są Śniardwy. Pobyt w Mikołajkach warto połączyć z rejsem statkiem po mazurskich jeziorach. W pobliżu Mikołajek warto również zatrzymać się przy jeziorze Łuknajno, gdzie w okresie letnim można zaobserwować kolonię łabędzia niemego, liczącą nawet 1300 osobników.